MİSYONUMUZ;

Taksi ve taksicilik mesleğini icra eden arkadaşlarımızın iş akdini icra ederken, karşılaştığı sorunlara seyirci kalmak yerine ekip anlayışı ruhuyla çalışarak çözüm üretmek. Uğradıkları haksızlıklar karşısında müdahil olarak mesleğe dinaminizm kazandırmaktır.

VİZYONUMUZ;

Mesleğini icra eden her taksicinin sosyal, kültürel ve gelir bakımından yaşam kalitesini arttırmak, Toplum içerisinde sektörel manada ihtisaslaşarak saygın meslekler arasında yerini almak, her türlü harcamalarında birliktelik ruhunu ortaya koyarak tek elden tek nokta anlayışıyla güç birliği oluşturup, harcamalarını minimize ederek hedeflerine ulaşmayı amaç edinenlerle bir arada ‘’Birlikten kuvvet doğar’’ şiarıyla hareket ederek kaliteyi artırmaktır.

“Karşılıklı Güven” ve “Dürüstlük” vizyonumuzu oluşturan temel ilke ve vazgeçilmeyecek değerlerimizdir.

Birleşik Taksiciler Derneği, bu ilke ve değerlere bağlı kalarak; tüm hizmet ve faaliyetlerini hatasız ve bir defada doğru olarak yaparak bir dünya sivil toplum örgütü olacaktır.

Taksici esnafı ve şoförlerinin sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek sosyal dayanışma ve kültürel dayanışmayı sağlayıcı çalışmalar yaparak üyeler arasında arkadaşlık ilişkilerini yasalar doğrultusunda olması gereken en üst düzeyde tutmak amacı ile kurulmuştur.