KAMUOYUNA DUYURU

Kategori: Sektörel Haberler | 0

YEL ESMEYİNCE ÇALI KIPIRDAMAZ;
HIRSIZA KİLİT DAYANMAZMIŞ !!!

BU KADAR YAPTIRIMLARA KARŞI NASIL ÇALIŞIYORLAR ????

Saygıdeğer Arkadaşlar
Global hırsız ile ilgili gerekli çalışmaları yapmakta, Bütün kurumlara yazarak;Şikâyetlerimizi, ihbarlarımızı ve acizâne çözüm noktasındaki görüşlerimizi bildirmekteyiz.Bu konuda Bakanlık ve İBB nezdinde global hırsızların kaçak yollarını kapatmak için çıkan cezai yaptırımlarıda takip etmekteyiz.. Şimdi çıkan kanunları ve yönetmeliklerdeki değişiklikleri; Son yaptığımız araştırmalar neticesinde nasıl bertâraf ettiklerini tespitlerimizi; sizlerle beraber Bütün kurumlara bildireceğiz…….

ULAŞTIRMA BAKANLIĞININ, KARAYOLLARI KANUNUNDAKİ VE YÖNERGESİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER..!!!!

1: 2017 senesinde D2 belgesi ilgili ilk önce yakın zamanlı kiralama olayını kaldırdılar. Bakanlık; Bundan sonra araç kiralamanın en az 1 yıl olması gerektirdiğini belirten Karayolları kanununda değişiklik yaptı.. Daha sonrada 25/05/2018 Tarihinde kanun çıkartarak ilk defa Ceza yiyen araçların firmalarına 50 CEZA PUANI yazacağını ve bunun karşılığı olarak bu puanın silinmesi için 3000 tl para ödemesi gerektiğini;İkinci defa ceza kesildiği zaman ise bu firmanın belgelerinin İki yıllığına belgelerinin iptal edileceği (belge iptali demek firma iptali demek )

FİRMALAR BU KANUNU NASIL BERTÂRAF ETTİLER

Firmalar kiralık antlaşma yaptığı araçların peşinden (hem yeni antlaşmalara yer açmak;hemde sorumluluktan kurtulmak için) Antlaşmaları tek taraflı olarak ” ANTLAŞMA METİNLERİNE UYMADI ” gerekçesi ile iptal ederek SORUMLULUKTAN KURTULUYORLAR….!!!!
Şu anda gerçek turizm işi yapan firmalar çekildi ;global hırsızları destekleyen ve yandaş olan firmalar çalışmaya devam ediyorlar.yani sizin anliyacağınız şu anda çalışan araçların %90 nın D2 BELGELERİ İPTAL EDİLMİŞ DURUMDADIR……(D2 belgesi yok ) …Ve bu araçlar iptal edilmiş olan D2 belgelerini RENKLİ FOTOKOPİ ÇEKEREK EVRAKTA SAHTECİLİK TE YAPIYORLAR..

2: 08/01/2018 Tarihinde yürürlüğe giren Karayolları yönergesinde değişiklik yaparak;A1,A2,B2ve D2 yetki belgelerine sahip olan firmaların taşıyacağı yolcuların kimlik bilgilerini; Güzergah bilgilerini; Koltuk numaralarına kadar yolculuk yapmazdan BIR SAAT evvel Bakanlık nezdinde kurulacak U-ETDS sistemine girerek bildirmek zorundadır diyerek bir karar çıkartı…

FİRMALAR BU KANUNU NASIL BERTÂRAF ETTİ …

Malesef Ulaştırma bakanlığı bu kanun çıkarttı ama kurulacak olan U-ETDS sisteminin 31/12/2019 Tarihinde hizmete gireceğini bildirerek ÇIKAN BU KANUN ŞİMDİLIK BOŞTA KALDI .2020 SENESİNDE FAALİYETE GİRECEK………………..

İBB, UKOME NİN VERMİŞ OLDUĞU “TURİZM YOL SERVİS GÜZERGAH” BELGESİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER ….!!!!

1: senesinde UKOME ye durumu anlatan ve yapılması gerekenleri belirttiğimiz bir yazı ile müracaat etmiştik2016 . Ve nihayetinde 2018 ayında ilk hafta başında UKOME barkod sistemine geçti. Ve korsan cezası yazılmış olan 668 ARACIN “TURIZM YOL SERVİS GÜZERGAH BELGESI”lerini ALTI AYLIĞINA IPTAL ETTİ .
Araçlar çevrildiğinde EKSIK EVRAKTAN ceza yazıldı.
Ve Dünya da bir ilk yaşandı. UBERDE çalışan TAŞERON diye tabir ettiğimiz araçlar yenikapı miting alanında EYLEM YAPMAYA KALKIŞTILAR…..
31/05/2018 deki UKOME toplantısında 3651 ARACIN turizm belgelerinin iptal edildiğini.ve ikinci sefer 6212 sayılı ek 2-3ten ceza yazılmış araçlara 2 yıl araçların şase numaralarına işlenmek üzere TURİZM SERVİS VE YOL GÜZERGAH BELGESİ vermeyeceğini duyurdu.

ARAÇLAR BUNU NASIL BERTÂRAF ETTİ …….

Bu araçların çoğunun şu anda iptal edilmiş olan belge ile çalışıyorlar.ÇÜNKÜ : Belgeleri tam olsada olmasada zaten bize 6212 SAYILI EK 2-3 TEN ceza yazılıyor diyerek çalışıyor kesilen cezaları da UBERE iletiyorlar.
YANİ İPTAL EDİLMİŞ OLAN BELGELERLE ÇALIŞIYORLAR…………..

KARŞIMIZDA DEVLETİMİZE ;HÜKÜMETİMİZE “ÇALIŞIN CEZALARINIZI BİZ ÖDERİZ” DİYEREK YASA KANUN TANIMAYAN SAVAŞ AÇMIŞ BİR ŞİRKET VAR.
Görünen o ki belgelerdeki cezai yaptırımlar bunları tam olarak engellemiyor..iste bu yüzden bu cezai yaptırımlarla beraber ruhsat sahibine bakılmaksızın
En az 30 gün ARAÇLARA BAĞLANMA CEZASI getirilmeli.6212 sayılı ek 2-3 ten şoföre ceza yazılmasının ardından da EHLİYETLERİNE PUAN OLARAKTA İŞLENMESİ GEREKTİĞİNE inanıyoruz….
Zaten siteye erişim engelinin getirilmesi içinde bizler mahkeme açarak gerekenin olacağı konusunda zerre kadar şüphemiz yoktur……….

Yön.Kur.Bşk Hüseyin DUMAN… .

Habere Yorum Yapabilir Facebook Sayfanızda Yayınlaya Bilirsiniz

Habere Yorum Yapabilir Facebook Sayfanızda Yayınlaya Bilirsiniz