Erdoğan: Uber işi bitti, öyle bir şey yok

Kategori: Sektörel Haberler | 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Özel Halk Otobüsleri Birliği’nin Yenikapı’da düzenlediği İftar Programına katıldı. Erdoğan şoförlerin arka camlarında bulunan “Başarı boş duranın değil koşturanın hakkıdır” şeklindeki yazıya atıfta bulundu. Erdoğan “Üç katlı büyük İstanbul tüneli içinde çalışmalara başlıyoruz” ifadesini kullandı. Taksicilere kaliteyi arttırmaları çağrısında bulunan Erdoğan “Uber’i bitirdik” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Özel Halk Otobüsleri Birliği’nin İstanbul Yenikapı’da düzenlenen İftar Programına katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan buradaki iftar programının ardından açıklamalarda bulundu.

Erdoğan ”1994’ten itibaren ulaşım, çevre ve şehiriçi taşımacılık konusunda çok büyük dönüşüm yaptık. Bize oy versin vermesin hiçbir insanımızı dışlamadan projelerimizi hayata geçirdik. 70 ilimizi birbirine bölünmüş yollar ile bağlayarak 83 olan tünel sayımızı 341 tünele ulaştırdık” dedi.

Erdoğan şoförlerin arka cam yazılarına değinerek, ”Başarı boş duranın değil koşturanın hakkıdır” şeklindeki yazıya atıfta bulundu. Erdoğan,  ”Marmaray, Avrasya, Osmangazi böyle başarıldı” dedi.

Erdoğan ”Şoför arkadaşlarımız gibi 16 yıldır yoldan ve hedeften gözümüzü ayırmadık” ifadesini kullandı.

Erdoğan ”Avrasya’nın yanına üç katlı büyük İstanbul tünelinin çalışmalarına yakında başlayacağız” bilgisini de paylaştı. Teknik kalite ve müşteri ilişkileri bakımından hizmet standartlarını yükseltmezsen er veya geç bir alternatif gelir bu sistemi değiştirir. Taksicileri kendilerine verilen imkanı değerlendiremeye davet ediyorum” dedi. Erdoğan ”Bir de bu Uber, muber diye bir şey çıkmış. O iş bitti. Artık böyle bir şey yok. Bizim taksicilik sistemimiz var kardeşim, nereden çıktı bu iş? Avrupa’da varmış, bana ne Avrupa’dan. Bu konuda Sayın Vali bütün yetki sizde, İçişleri Bakanı talimatı verdi. Bunların üzerine trafik gidecek gereğini yapacak, biz taksicilerimizin taksilerimizin hakkını birilerine kaptıramayız” dedi. Cumhurbaşkanı ”Sektörün içinde olarak siz de bilirsiniz, kaliteli hizmetin ürünün asla müşteri sıkıntısı olmaz. İşini iyi yapan yolcusuna değer veren muhakkak kazanır. Özel halk otobüslerinin başarılı bir sınav verdiğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Habere Yorum Yapabilir Facebook Sayfanızda Yayınlaya Bilirsiniz

Habere Yorum Yapabilir Facebook Sayfanızda Yayınlaya Bilirsiniz