Başbakan Taksicilerle Sahur Programında Buluştu

Kategori: Sektörel Haberler | 0

10 Haziran 2018 Pazar günü Maltepe Etkinlik Alanında düzenlenen: BÜYÜK TAKSİCİ SAHUR PROGRAMINDA;

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Sayın Mevlüt UYSAL bey, Ulaştırma Bakanı Sayın Ahmet ARSLAN bey, İstanbul Valisi Sayın Vasip ŞAHİN bey ve Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM bey misafirimiz oldu.

Zincirlikuyu toplanma alanı olarak belirlediğimiz güzergahımızda, Avrupa yakasında Atatürk Hava Limanından hareket eden araçlar ve Sarıyer’den gelen araçlar Zincirlikuyu’daki meslektaşlarımızla birleşerek Acıbadem’de Anadolu konvoyu ile buluştu..

E-5 üzerinde seyir eden konvoyumuz son olarak Maltepe Etkinlik Alanına giriş yaptı. Birleşik Taksi Şoförleri Derneği olarak tüm meslektaşlarımızla birlikte bu güzel gecede organizasyondaki yerimizi aldık. Gecede yapılan konuşmalarda,

Belediye Başkanımız Mevlüt UYSAL bey;

1.500 yıllık bir tarihe sahip olan İstanbul’un,medeniyetin başkenti olduğunu vurgulayarak bu güzel şehirde İstanbul halkına hizmet etmenin büyük bir onur ve gurur verdiğini,taksi esnafının da kendini değiştirerek ve geliştirerek,İstanbul halkında oluşan algıyı düzeltilebileceğini belirtti.

Ulaştırma Bakanı Ahmet ARSLAN bey yaptığı konuşmada;

Herkesin kendi yetki alanı içerisinde çalışması gerektiğini vurgulayarak,Ulaştırma bakanlığından alınan belge ile hiç kimsenin bir başkasının yetki alanına girmeye hakkı olmadığını ve çalışmalarının da bu yönde olduğunu belirtti.

İstanbul Valisi Sayın Vasip ŞAHİN bey;

Emniyet birimlerine verdikleri talimatlarla Uber’e karşı olan uygulamaların arttırıldığını vurguladı.

Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM bey ise yaptığı konuşmada;

Yok öyle üç kuruşa beş köfte, yasal olmayan yoldan kimse ticaret yapamaz, istediği kadar teknolojisi olsun, isterse uzaydan iletişim sağlasın, kimse bu ülkede bedavadan para kazanamaz diyerek, Uber sisteminden her gün 200-300 aracın sistem dışına çıktığını ve yapılan yasa değişiklikleriyle birlikte Uber’in çalışma alanının daraltıldığını, çok kısa zamanda da biteceğini belirtti.

Verilen belge ile o belgenin gerektiği işi yapılabileceğini söyleyen Başbakan Binali YILDIRIM bey, Taksi mesleğininde çağın gerektirdiği kaliteyi yakalamasının artık kaçınılmaz olduğunu ifade ederek konuşmasını bitirdi.

Daha sonra ise Eşleri Semiha YILDIRIM hanımefendi ile birlikte Lüks Taksiyi test eden Sayın Başbakanımız aramızdan ayrıldı. Bu güzel gecede bizleri yalnız bırakmayan dernek üyelerimize, ailelerine ve tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

Habere Yorum Yapabilir Facebook Sayfanızda Yayınlaya Bilirsiniz

Habere Yorum Yapabilir Facebook Sayfanızda Yayınlaya Bilirsiniz